Papasakok man - ir aš pamiršiu;

parodyk man - ir aš prisiminsiu;

įtrauk mane - ir aš suprasiu.

Viljamas Templas (William Temple)

Lankyti kursai, seminarai, konferencijos

Jau daugiau nei 10 metų akyviai dalyvaujų seminaruose ir mokymuose, atnaujinų žinias ir didinų žinių bagažą, nes nuolat tobulėją mokslas, atsiranda naujos praktikos ir metodikos.

2024 METAI

Hendlingo seminaras su Gerard O’Shea

Tai jau antras Gerard O’Shea seminaras, kuriame semiuosi žinių ir patirties, kinologinėje kelionėje. 

Seminaras daugiau praktinis, teoriniai teiginiai čia pat buvo grindžiami demonstravimu su šunimis. Daugiausia dėmesio buvo skiriama šuns elgsenai, jo gerai savijautai, savitarpio supratimui ir produktyvių santykių su šunimi kūrimui, o taip pat šuns judesiams, anatomijai, temperamentui. Gerard’as naudoja ir propaguoja pažangiausius ir moderniausius dresūros būdus. Svarbiausias seminaro tikslas, kad mūsų ištikimi draugai - šunys taptų išskirtiniu šou šunimi ir kad jis mėgtų parodas ne mažiau, nei Mes patys. Gerardo hendlingo seminaras ne tik iųmokti gražiai demonstruoti savo šunį parodose, bet ir tapti geresne komanda, daugiau pasitikėti vedliui šunimi, o šuniui -  vedliu, manau tai turi mokėti daryti kiekvienas veisėjas.

Seminaras "Šuniukų raida ir ankstyvoji socializacija"

Patirtimi dalinosi Vienos veterinarinės medicinos universiteto "Messerli" instituto sertifikuota šunų elgsenos specialistė, gyvūnų gerovės trenerė, LSMU žmogaus ir gyvūnų saveikos magistrė, GABO šunų lavinimo centro įkūrėja, vadovė ir trenerė Skaistė Skibiniauskienė (taip pat ir veisėja).

Seminaro metu buvo aptarta neurostimuliacija, auginimo sąlygų įtaka šuniuko asmenybės raidai, ankstyvosios socializacijos metodai ir demonstruojamas vados temperamento testavimas pasitelkiant Volhard'o testą.

2023 METAI

Anatomijos seminaras su Gerard O’Shea

Gerard O’Shea yra žinomas profesionalus hendleris, tarptautinės kategorijos teisėjas, veisėjas, labai charizmatiška asmenybė ir puikus, talentingas pedagogas. Gerard virš 30 savo gyvenimo metų yra pašventęs šunims, jo hendlingo ir anatomijos pažinimo seminarai yra žinomi ir rengiami visam pasaulyje – ne tik Europoje, bet ir JAV, Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje.

Seminaras tikrai labai įdomus ir naudingas. Manau, norėčiau pakartoti :) Gerard sugeba sausą ir sudėtingą medžiagą pateikti paprastai ir išradingai – su daugybe vaizdinės medžiagos ir gyvais, ant žmonių rodomais pavyzdžiais. Kalbama apie įvairių veislių anatomijos ypatumus ir jų sąlygojamus judesius, o taip pat apie veislių paskirtį ir funkcionalumą, kurie yra šuns esmė ir savo ruožtu ir įtakoja skirtingų veislių skirtingą anatominę sandarą. Moko suprasti pagrindinius judėjimo principus, suvokti ir matyti ne tik konkrečias šuns sandaros detales, bet ir priežastis, kas lemia vieną ar kitą privalumą/trūkumą. Vienas geriausiu anatomijos seminarų.

                        Seminaras "Pakalbėkime apie "Šunidžių kosulio"kompleksą

Seminaras buvo skirtas aptarti, kas yra ŠUNIDŽIŲ KOSULYS (Šunų infekcinis tracheobronchitas). Kokius simptomus galime pastebėti susirgus šuniui (Sausas kosulys, kuris panašus į atsikosėjimą kai šuo paspringsta - gali žiaukčioti ir iškosėti baltų putų. Varva vandeningos išskyros iš nosies, ašaroja akys. Gali pakilti temperatūra. Priepuolis pasireiškia po aktyvios veiklos, stipriau patempus pavadėlį, palakus šalto vandens. Gyvūnas praranda apetitą, būna liūdnas, nustoja domėtis aplinka, dingsta noras žaisti).

Šunidžių kosulys - liga, plintanti oro lašeliniu būdu, kurią gali sukelti tiek virusai, tiek bakterijos. Dažniausiai sukelia bakterija Bordetella bronchiseptica. Ji žmogui nėra pavojinga. Šia infekcija greičiausiai užsikrečia šunys nusilpus imunitetui, jauni šuniukai iki metų amžiaus ir vyresni šunys. Pasireiškia artimai bendraujantiems šunims arba per užkrėstus daiktus. Ypač palankios vietos plisti šiam virusui- prieglaudos, šunų aikštelės, parodos, veislynai, gyvūnų viešbučiai, dresūra uždarose patalpose.

Ką daryti pamačius pirmuosius simptomus?Pirmiausia reikėtų šunį atskirti, izuoliuoti nuo kitų šunų, nevaikščioti į susibūrimus. Esant lengviems ligos simptomams galima stiprinti šuns imunitetą vitaminu C, žuvų taukais, labai mažais kiekiais duoti palaižyti medaus, leisti ilgai išsimiegoti, neduoti daug aktyvios veiklos. Liga gali progresuoti į plaučių uždegimą mažiems šuniukams arba lėtiniu bronchitu vyresnio amžiaus šunims, todėl reikėtų nedelsiant važiuoti į veterinarijos kliniką atlikti kraujo tyrimus. Todėl, tai nėreikėtu į tai numoti ranką, nes liga gali labai greitai progresuoti.

Taip pat seminaro metu pasakojo apie tai kaip apsisaugoti nuo šio viruso: Vakcinacija. Nuo dažniausių sukėlėjų Bordetella bronchiseptica ir paragripo viruso sukurti skiepai, kuriuos reikia pakartoti kasmet. Naudoti savo augintiniui, tik individualų indelį vandeniui lakti, naudoti savo žaislus žaidimams, ir stiprinti augintinio imunitetą sezoniškai.

2022 METAI

Seminaras "Šunų dantų priežiūrą ir ligos"

Savo žiniomis ir patirtimi dalijosi Kaivanos veterinarijos klinikos gydytoja Neringa Griškienė. Seminare buvo kalbama apie šuns danties sandarą ir anatomiją, sąkandžio tipus, netaisyklingą sąkandį ir šios ydos priežastis. Buvo aptartos šuns pieninių dantų ligos ir dažniausiai pasitaikančios kandžių ligos.

Taip pat veterinarijos specialistė patarė, kokias dantų profilaktikos priemones rinktis ir kaip jas naudoti.

2021 METAI

„Šunų anatomijos pagrindai“

Lektorė: Julija Aidietienė.
Biologė, kinologė – šunų veisėja ir teisėja. Su Rytų Europos aviganiu paauglystėje dalyvavusi parodose ir dresūros varžybose. Nuo 1992 veisusi terjerus (foksterjerus, keribliūterjerus, vėliau- mopsus). Visų veislių teisėja nuo 2014. Teisėjavusi LV, EST, BY, RU, įvairiose šalyse Europoje ir tolimose Argentinoje ir Brazilijoje. Seminarę buvo kalbama šunų anatomija, sandara, judėjimo mechanizmą.

2020 METAI

Seminaras „Onkologiniai šunų susirgimai: diagnostika ir gydymas“

Savo patirtimi dalinosi Jakovo veterinarijos centro veterinarijos specialistas Viktor Skorobogatko. Veterinarijos specialistas V. Skorobogatko apžvelgė onkologinių procesų vystymosi priežastis ir genetikos įtaką. Kalbėjo apie dažniausiai pasitaikančius simptomus (krūties, odos, burnos ertmės navikai ir limfoma), ankstyvąją diagnostiką (metodai, nauda gydymui ir galutiniams rezultatams). Aptarė onkologinių susirgimų prevencijos klausimus.

Seminaras „Šunų veisimo dokumentai ir jų įforminimas“

Seminarą vedė Lietuvos šunų veislių knygos (LŠVK) vedėja Irena Dorožnikovienė. Lektorė paaiškino, kaip taisyklingai įforminti šuniukų kilmės dokumentus, kokie reikalavimai keliami šiems dokumentams ir kas turi tai atlikti.

2019 METAI

2018 METAI

2017 METAI

2015 METAI